Jump to content

Kantoni Gap-Sud-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Gap-Sud-Est
kanton
Popullsia
 • Gjithsej8.622

Kantoni Gap-Sud-Est (frëngjisht: Canton de Gap-Sud-Est) është një kantondepartamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gap. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8622 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gap-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2011-2014 - Bernard Jaussaud

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]