Kantoni La Bâtie-Neuve

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Bâtie-Neuve
Canton de La Bâtie-Neuve
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Arrondissement Gap
Kryeqëndra La Bâtie-Neuve
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 116,56 km2
Popullsia 3.704 banorë 1999
Dendësia 31,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 505

Kantoni La Bâtie-Neuve (frëngjisht: Canton de La Bâtie-Neuve) është një kantondepartamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Bâtie-Neuve. Ka sipërfaqe 116.56km2 dhe popullsi 3704 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Bâtie-Neuve aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]