Kantoni L'Argentière-la-Bessée

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Argentière-la-Bessée
Canton d'Argentière-la-Bessée
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Arrondissement Briançon
Kryeqëndra L'Argentière-la-Bessée
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 462,84 km2
Popullsia 5.912 banorë 1999
Dendësia 12,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 502

Kantoni L'Argentière-la-Bessée (frëngjisht: Canton de L'Argentière-la-Bessée) është një kantondepartamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Argentière-la-Bessée. Ka sipërfaqe 462.84km2 dhe popullsi 5912 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Argentière-la-Bessée aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Pierre Denis

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]