Kantoni Gap-Campagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gap-Campagne
Canton de Gap-Campagne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Arrondissement Gap
Kryeqëndra Gap
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 3.758 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 509

Kantoni Gap-Campagne (frëngjisht: Canton de Gap-Campagne) është një kantondepartamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gap. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 3758 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gap-Campagne aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]