Kantoni Laragne-Montéglin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Laragne-Montéglin
Canton de Laragne-Montéglin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Arrondissement Gap
Kryeqëndra Laragne-Montéglin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 143,47 km2
Popullsia 5.594 banorë 1999
Dendësia 38,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 512

Kantoni Laragne-Montéglin (frëngjisht: Canton de Laragne-Montéglin) është një kantondepartamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Laragne-Montéglin. Ka sipërfaqe 143.47km2 dhe popullsi 5594 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Laragne-Montéglin aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]