Kantoni L'Isle-Jourdain (Gers)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni L'Isle-Jourdain (Gers)
Canton d'Isle-Jourdain
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Auch
Kryeqëndra L'Isle-Jourdain
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 221,03 km2
Popullsia 9.951 banorë 1999
Dendësia 45,02 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3210

Kantoni L'Isle-Jourdain (Gers) (frëngjisht: Canton de L'Isle-Jourdain (Gers)) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është L'Isle-Jourdain. Ka sipërfaqe 221.03km2 dhe popullsi 9951 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni L'Isle-Jourdain (Gers) aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Gérard Paul

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]