Kantoni Masseube

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Masseube
Canton de Masseube
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Mirande
Kryeqëndra Masseube
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 238,87 km2
Popullsia 4.461 banorë 1999
Dendësia 18,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3215

Kantoni Masseube (frëngjisht: Canton de Masseube) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Masseube. Ka sipërfaqe 238.87km2 dhe popullsi 4461 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Masseube aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Françoise Casale

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]