Kantoni Valence-sur-Baïse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Valence-sur-Baïse
Canton de Valence-sur-Baïse
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Condom
Kryeqëndra Valence-sur-Baïse
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,73 km2
Popullsia 4.319 banorë 1999
Dendësia 20,3 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3228

Kantoni Valence-sur-Baïse (frëngjisht: Canton de Valence-sur-Baïse) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Valence-sur-Baïse. Ka sipërfaqe 212.73km2 dhe popullsi 4319 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Valence-sur-Baïse aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Philippe Martin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]