Kantoni Saint-Clar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Clar
Canton de Saint-Clar
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Condom
Kryeqëndra Saint-Clar
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 152,25 km2
Popullsia 2.554 banorë 1999
Dendësia 16,78 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3225

Kantoni Saint-Clar (frëngjisht: Canton de Saint-Clar) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Clar. Ka sipërfaqe 152.25km2 dhe popullsi 2554 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Clar aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Bernard Gendre

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]