Kantoni Plaisance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Plaisance
Canton de Plaisance
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Mirande
Kryeqëndra Plaisance
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 143,43 km2
Popullsia 4.081 banorë 1999
Dendësia 28,45 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3223

Kantoni Plaisance (frëngjisht: Canton de Plaisance) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Plaisance. Ka sipërfaqe 143.43km2 dhe popullsi 4081 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Plaisance aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Gérard Castet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]