Kantoni Auch-Sud-Est-Seissan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Auch-Sud-Est-Seissan
Canton d'Auch-Sud-Est-Seissan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Auch
Kryeqëndra Auch
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 24.885 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3203

Kantoni Auch-Sud-Est-Seissan (frëngjisht: Canton d'Auch-Sud-Est-Seissan) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Auch. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24885 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Auch-Sud-Est-Seissan aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Claude Bourdil

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]