Kantoni Montesquiou

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Montesquiou
kanton
Popullsia
 • Gjithsej2.893

Kantoni Montesquiou (frëngjisht: Canton de Montesquiou) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Montesquiou. Ka sipërfaqe 257.24km2 dhe popullsi 2893 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Montesquiou aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Robert Perrussan

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]