Kantoni Vic-Fezensac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vic-Fezensac
Canton de Vic-Fezensac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Auch
Kryeqëndra Vic-Fezensac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 247,2 km2
Popullsia 5.862 banorë 1999
Dendësia 23,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3229

Kantoni Vic-Fezensac (frëngjisht: Canton de Vic-Fezensac) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vic-Fezensac. Ka sipërfaqe 247.2km2 dhe popullsi 5862 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vic-Fezensac aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Robert Frairet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]