Kantoni Auch-Nord-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Auch-Nord-Ouest
Canton d'Auch-Nord-Ouest
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Auch
Kryeqëndra Auch
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.386 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3230

Kantoni Auch-Nord-Ouest (frëngjisht: Canton d'Auch-Nord-Ouest) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Auch. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25386 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Auch-Nord-Ouest aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

  • 2011-2014 - Pierre Lasserre

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]