Kantoni Samatan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Samatan
Canton de Samatan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Auch
Kryeqëndra Samatan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 169,48 km2
Popullsia 3.934 banorë 1999
Dendësia 23,21 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3226

Kantoni Samatan (frëngjisht: Canton de Samatan) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Samatan. Ka sipërfaqe 169.48km2 dhe popullsi 3934 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Samatan aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - René Daubriac

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]