Kantoni Nogaro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nogaro
Canton de Nogaro
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Gers
Arrondissement Condom
Kryeqëndra Nogaro
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 313,77 km2
Popullsia 7.809 banorë 1999
Dendësia 24,89 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 3222

Kantoni Nogaro (frëngjisht: Canton de Nogaro) është një kantondepartamentin Gers, rajonin Midi-PyrénéesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nogaro. Ka sipërfaqe 313.77km2 dhe popullsi 7809 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nogaro aktualisht përbëhet nga 26 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]