Kantoni Lamentin-1-Sud-Bourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Lamentin-1-Sud-Bourg
Canton du Lamentin-1-Sud-Bourg
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Martinique
Departamenti Martinique
Arrondissement Fort-de-France
Kryeqëndra Le Lamentin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 8.220 banorë 2009
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97216

Kantoni Lamentin-1-Sud-Bourg (frëngjisht: Canton du Lamentin-1-Sud-Bourg) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Lamentin. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 8220 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lamentin-1-Sud-Bourg aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008 - 2014 - Alfred Sinosa

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]