Kantoni Lamentin-3-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Lamentin-3-Est
kanton
Population
 • Total11.934

Kantoni Lamentin-3-Est (frëngjisht: Canton du Lamentin-3-Est) është një kantondepartamentin Martinique, rajonin MartiniqueFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Lamentin. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11934 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Lamentin-3-Est aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]