Kantoni Le Malzieu-Ville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Malzieu-Ville
Canton du Malzieu-Ville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Arrondissement Mende
Kryeqëndra Le Malzieu-Ville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 160,85 km2
Popullsia 2.420 banorë 2006
Dendësia 15,05 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 11
Kantoni Le Malzieu-Ville – harta_foto

Kantoni Le Malzieu-Ville (frëngjisht: Canton du Malzieu-Ville) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Malzieu-Ville. Ka sipërfaqe 160.85km2 dhe popullsi 2420 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Malzieu-Ville aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]