Kantoni La Canourgue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Canourgue
Canton de La Canourgue
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Arrondissement Mende
Kryeqëndra La Canourgue
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 198,96 km2
Popullsia 3.366 banorë 2006
Dendësia 16,92 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 4
Kantoni La Canourgue – harta_foto

Kantoni La Canourgue (frëngjisht: Canton de La Canourgue) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Canourgue. Ka sipërfaqe 198.96km2 dhe popullsi 3366 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Canourgue aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]