Kantoni Aumont-Aubrac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Aumont-Aubrac
Canton d'Aumont-Aubrac
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Arrondissement Mende
Kryeqëndra Aumont-Aubrac
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 153,3 km2
Popullsia 2.319 banorë 2006
Dendësia 15,13 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 1
Kantoni Aumont-Aubrac – harta_foto

Kantoni Aumont-Aubrac (frëngjisht: Canton d'Aumont-Aubrac) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aumont-Aubrac. Ka sipërfaqe 153.3km2 dhe popullsi 2319 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Aumont-Aubrac aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]