Kantoni Barre-des-Cévennes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Barre-des-Cévennes
Canton de Barre-des-Cévennes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Arrondissement Florac
Kryeqëndra Barre-des-Cévennes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 201,11 km2
Popullsia 1.243 banorë 2006
Dendësia 6,18 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2
Kantoni Barre-des-Cévennes – harta_foto

Kantoni Barre-des-Cévennes (frëngjisht: Canton de Barre-des-Cévennes) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Barre-des-Cévennes. Ka sipërfaqe 201.11km2 dhe popullsi 1243 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Barre-des-Cévennes aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]