Kantoni Le Pont-de-Montvert

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Pont-de-Montvert
Canton du Pont-de-Montvert
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Arrondissement Florac
Kryeqëndra Le Pont-de-Montvert
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 226,58 km2
Popullsia 1.269 banorë 2009
Dendësia 5,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 17
Kantoni Le Pont-de-Montvert – harta_foto

Kantoni Le Pont-de-Montvert (frëngjisht: Canton du Pont-de-Montvert) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Pont-de-Montvert. Ka sipërfaqe 226.58km2 dhe popullsi 1269 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Pont-de-Montvert aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]