Kantoni Le Massegros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Massegros
Canton du Massegros
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Lozère
Arrondissement Florac
Kryeqëndra Le Massegros
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 159,09 km2
Popullsia 903 banorë 2006
Dendësia 5,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 13
Kantoni Le Massegros – harta_foto

Kantoni Le Massegros (frëngjisht: Canton du Massegros) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin OccitanieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Massegros. Ka sipërfaqe 159.09km2 dhe popullsi 903 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Massegros aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]