Kantoni Fournels

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fournels
Canton de Fournels
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Arrondissement Mende
Kryeqëndra Fournels
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 172,49 km2
Popullsia 1.370 banorë 2006
Dendësia 7,94 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8
Kantoni Fournels – harta_foto

Kantoni Fournels (frëngjisht: Canton de Fournels) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fournels. Ka sipërfaqe 172.49km2 dhe popullsi 1370 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fournels aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]