Kantoni Nasbinals

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nasbinals
Canton de Nasbinals
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Arrondissement Mende
Kryeqëndra Nasbinals
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 194,82 km2
Popullsia 1.267 banorë 2006
Dendësia 6,5 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 16
Kantoni Nasbinals – harta_foto

Kantoni Nasbinals (frëngjisht: Canton de Nasbinals) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nasbinals. Ka sipërfaqe 194.82km2 dhe popullsi 1267 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nasbinals aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]