Kantoni Saint-Germain-de-Calberte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Germain-de-Calberte
Canton de Saint-Germain-de-Calberte
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Arrondissement Florac
Kryeqëndra Saint-Germain-de-Calberte
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 235,53 km2
Popullsia 2.999 banorë 2006
Dendësia 12,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 22
Kantoni Saint-Germain-de-Calberte – harta_foto

Kantoni Saint-Germain-de-Calberte (frëngjisht: Canton de Saint-Germain-de-Calberte) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Germain-de-Calberte. Ka sipërfaqe 235.53km2 dhe popullsi 2999 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Germain-de-Calberte aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]