Kantoni Marvejols

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Marvejols
Canton de Marvejols
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Arrondissement Mende
Kryeqëndra Marvejols
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 211,39 km2
Popullsia 7.879 banorë 2006
Dendësia 37,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 12
Kantoni Marvejols – harta_foto

Kantoni Marvejols (frëngjisht: Canton de Marvejols) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Marvejols. Ka sipërfaqe 211.39km2 dhe popullsi 7879 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Marvejols aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]