Kantoni Meyrueis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Meyrueis
Canton de Meyrueis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Arrondissement Florac
Kryeqëndra Meyrueis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 283,74 km2
Popullsia 1.435 banorë 2006
Dendësia 5,06 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 15
Kantoni Meyrueis – harta_foto

Kantoni Meyrueis (frëngjisht: Canton de Meyrueis) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Meyrueis. Ka sipërfaqe 283.74km2 dhe popullsi 1435 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Meyrueis aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]