Kantoni Châteauneuf-de-Randon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châteauneuf-de-Randon
Canton de Châteauneuf-de-Randon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Lozère
Arrondissement Mende
Kryeqëndra Châteauneuf-de-Randon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 243,17 km2
Popullsia 1.646 banorë 2006
Dendësia 6,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6
Kantoni Châteauneuf-de-Randon – harta_foto

Kantoni Châteauneuf-de-Randon (frëngjisht: Canton de Châteauneuf-de-Randon) është një kantondepartamentin Lozère, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteauneuf-de-Randon. Ka sipërfaqe 243.17km2 dhe popullsi 1646 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châteauneuf-de-Randon aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]