Miss Grand International 2019

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Miss Grand International 2019
Data 25 tetor 2019
Folës Clara Sosa
Leo Aldana
Argëtim El Encuentro
Vendgjarje Flag of Venezuela.svg Poliedro de Caracas, Caracas, Venezuela
Transmetues Televen, Youtube, Facebook Live
Pronar Nawat Itsaragrisil
Anëtar 60
Vendosje 21
Debutim Armenia, Bashkortostani, Irlandës, Reunioni
Tërheqje Anglia, Argjentina, Belgjika, Danimarka,Etiopia, Finlanda, Gana, Hong Kong, Ishujt Kuk, Ishujt e Virgjër të Shteteve të Bashkuara, Kamboxhia, Kazakistani, Kepi i Gjelbër, Koreja e Jugut, Kosova, Laosi, Moldavia, Mongolia, Norvegjia, Republika e Kinës, Siera Leone, Skocia, Sri Lanka, Surinami, Tanzania, Tataristani, Uellsi, Xhamajka, Zambia, Zelanda e Re
Kthim Bjellorusia, Curaçao, Egjipti, Franca, Guatemala, Italia, Letonia, Mauritiusi, Nigeria, Nikaragua, Rumania
Fitues Flag of Venezuela.svgValentina Figuera
Kostumi më i mirë Kombëtar Flag of Ecuador.svg — Mara Topic
Miss Popular Vote Flag of Vietnam.svg — Nguyễn Hà Kiều Loan
Më e mira në Rroba Banje Flag of Panama.svg — Carmen Drayton
Më e mira në Fustan Darke Flag of Peru.svg — Camila Escribens

Miss Grand International 2019 është edicioni i 7-të i Miss Grand International Beauty Pageant, i cili u mbajt në Poliedro de Caracas, Caracas, Venezuela,[1][2] më 25 tetor 2019,[1] me 60 garues nga e gjithë bota.[3]。 Në eventin e fundit, Valentina Figuera nga Venezuela kurorëzoi si Miss Grand International 2019 dhe mori 40000 USD si një çmim të hollash.[4]

Rezultatet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendosje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pozicionet Kandidatët[4]
Miss Grand International 2019
Finalisti i Parë
Finalisti i Dytë
Finalisti i Tretë
Finalisti i Katërt
Top 10
Top 21
  • § Miss Vietnami fitoi Miss Popular dhe kaloi në Top 10 automatikisht..

Cmimeve Speciale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dhënie Kandidatët
Kostumi më i mirë kombëtar
Më e mira në rroba banje
Më e mira në fustan darke
  • Peru Peru – Camila Escribens
Miss Popular Vote

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b ผู้จัดการออนไลน์ (25 tetor 2019). "อลังการจัดเต็ม! ชุดประจำชาติจาก 60 ผู้เข้าประกวด "มิสแกรนด์ อินเตอร์เนชั่นแนล 2019"". MGR Online (në tajlandisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 2019-11-11. Marrë më 2019-11-11.
  2. ^ Miss Grand International in Facebook (15 mars 2019). "Miss Grand International 2019 - Host country Official Announcement" (në anglisht). Marrë më 2019-11-11.
  3. ^ YOLIMER OBELMEJÍAS (15 tetor 2019). "Presentan a las 60 participantes del Miss Grand Internacional 2019". Diario Las Americas (në spanjisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 2019-10-17. Marrë më 2019-11-11.
  4. ^ a b Concurso Nacional de Beleza (26 tetor 2019). "Marjorie Marcelle do Brasil é TOP 5 no Miss Grand International 2019!" [¡Marjorie Marcelle de Brasil es el TOP 5 en Miss Grand International 2019!] (në portugalisht). Arkivuar nga origjinali origjinali më 2019-10-26. Marrë më 2019-10-26.

Linqe te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]