Portal:Tirana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Emblema e Tiranës
T I R A N A
Emblema e Tiranës
Kjo faqe shërben si ndihmë për kërkimin dhe krijimin e artikujve mbi dhe për TiranënWikipedia.
Wikipedia:FillimiArtikuj në kategorinë TiranëFjalori i fjalëve ndihmëse
Pema e kategorisë "Tiranë" në Wikipedia

Artikulli i muajit

Pallati i Kongreseve në Tiranë.jpg
Pallati i Kongreseve u ndërtua për organizimin e kongreseve të Partisë së Punës, por edhe të festivaleve. Punimet për ndërtimin e tij filluan në vitin 1982 dhe përfunduan katër vite më pas në vitin 1986. Për ndërtimin e tij punuan ndërmarrjet më të mira në vend. Por modernizmi i godinës nga jashtë vazhdonte edhe brenda saj. Ambientet brenda saj u bënë një mënyrë që pallati të ishte edhe shumëfunksional dhe çdo gjë e vendosur atje të përshtatej me aktivitet që do zhvilloheshin. Një funksion që Pallati i Kongreseve vazhdon ta ruajë edhe sot pas 20 vjetësh.>>>

Fotografia e zgjedhur

Monument Skenderbeu.JPG
Monumenti i Skënderbeut në Tiranë

A e dini se ..?

Portal:Tirana/A e dini se

Burime interneti

Tirana Lajme

Basha, kryetar i Tiranës
Jemi nje.PNG

[1] -Nis sot punimet Forumi i Krans Montanës

Biografia e zgjedhur

Portal:Tirana/Biografi e zgjedhur

Kategori

Klikoni mbi shenjën "+" për të parë të gjitha kategoritë:


Artikuj që duhet përmirësuar

Portal:Tirana/Artikuj që duhet përmirësuar

Portala të ngjashme

Bashkiaberat.jpg Bashkia-durres.gif Amblema elbasan.jpg Logo ferizaj.jpg Coat of arms of Fier.svg Gjakova stema.jpg GjilaniEmblema.JPG Bashkia Korçë.jpg Kumanova logo.gif COA Medveđa.png VushtriaEmblema.PNG Peja - Logo.jpg Emblema e Preshevës.png PrishtinaEmblema.PNG PrizreniEmbema.JPG Stema e Bashkisë Shkodër.svg Coat of arms of Skopje.svg Wappen Tirana.gif National Symbol of Bosniaks in Sandzak.png Coat of Arms of Bar.png Ulcinj-Grb.gif Emblema big vlora.jpg

Berati  Bujanoci Dibra  Durrësi  Elbasani Ferizaji  Fieri  Gjakova Gjilani  Gjirokastra  Korça Kukësi  Kumanova  Lezha  Medvegja  Mitrovica  Peja  Plava  Presheva  Prishtina  Prizreni  Tirana  Tregu i Ri  Tivari  Shkodra  Shkupi  Ulqini  Vlora

SubPortala

Artikuj:
Rrethi i Tiranës Rrethi i Kavajës

Fresko kujtesën e serverit