Portal:Korça

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
redakto 
Portali Korça
Bashkia Korçë.jpg
Mirë se na kini-vini në portalin
K O R Ç A
Bashkia Korçë.jpg
Kjo faqe shërbenë si ndihmë për kërkimin dhe krijimin e artikujve mbi dhe për
KorçësWikipedia.
Wikipedia:FillimiArtikuj në kategorinë KorçëFjalori i fjalëve ndihmëse
Pema e kategorisë "Korçë" në Wikipedia
redakto 
Artikulli i muajit
Logoja e Teatrit
Edhe pse regjistrimet institucionale të kohës së pas luftës së dytë botërore, japin data ditësh e vitesh si b.f. ajo e themelimit më 1950, veprimtaria teatrale ka qenë e zhvilluar edhe më parë në këtë hapsirë. Kjo veprimtari më parë zhvillohej nga klube të djelmërisë së fund shekullit XX. Nga ato kohra në kujtesë ka mbetur shfaqja e tragjedisë "Otello" e cila u luajt rreth vitit 1890. Përndryshe teatri i qytetit në Korçë ka qenë dhe mbetet si gurrë e pashtershme e teatrit në kryeqytet, në Tiranë. >>>
redakto 
Fotografia e muajit
Qendra korce.jpg

Korça
redakto 
A e dini se

Portal:Korça/A e dini se

redakto 
Korça Temat

Portal:Korça/Temat e portalit Korça

redakto 
Këndi yt

Portal:Korça/Këndi yt

redakto 
Portala të ngjashëm

Bashkiaberat.jpg Bashkia-durres.gif Amblema elbasan.jpg Logo ferizaj.jpg Coat of arms of Fier.svg Gjakova stema.jpg GjilaniEmblema.JPG Bashkia Korçë.jpg Kumanova logo.gif COA Medveđa.png VushtriaEmblema.PNG Peja - Logo.jpg Emblema e Preshevës.png PrishtinaEmblema.PNG PrizreniEmbema.JPG Stema e Bashkisë Shkodër.svg Coat of arms of Skopje.svg Wappen Tirana.gif National Symbol of Bosniaks in Sandzak.png Coat of Arms of Bar.png Ulcinj-Grb.gif Emblema big vlora.jpg

Berati  Bujanoci Dibra  Durrësi  Elbasani Ferizaji  Fieri  Gjakova Gjilani  Gjirokastra  Korça Kukësi  Kumanova  Lezha  Medvegja  Mitrovica  Peja  Plava  Presheva  Prishtina  Prizreni  Tirana  Tregu i Ri  Tivari  Shkodra  Shkupi  Ulqini  Vlora

redakto 
Korça Lajme
Jemi nje.PNG

  • 400 milion lekë për Lagjen 15.
  • Buxhetimi me pjesëmarrje.

Qyteti im - lokale

redakto 
Biografi e zgjedhur
redakto 
Citate

Portal:Korça/Citate

redakto 
Korça Lista
redakto 
Kategori

Portal:Korça/Kategori

redakto 
WikiProjekte
redakto 
Artikuj që duhet përmirësuar
redakto 
SubPortala
Artikuj:
Rrethi i Devollit Rrethi i Kolonjës Rrethi i Korçës Rrethi i Pogradecit
Erseka Korça(Portal) Pogradeci

Fresko kujtesën e serverit