Siriniqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Siriniqi (serbisht: Сиринић Sirinić ose Sirinićka župa) është trevë malore që shtrihet në Malin e Sharrit dhe shtrihet në dy anët e lumit Lepenc.

Siriniqi qendër komunale e ka Shterpcën, me 8 fshatra serb, 5 të perzier dhe 4 fshatra shqiptar.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]