Şofronea

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Şofronea
Komunë
Vendndodhja
Şofronea (Rumania)
Şofronea
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema Qarku Arad
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 34,90 [1] km2
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Sânpaul dhe Şofronea
Koordinatat 46° 16′ 0″ Veri

21° 18′ 0″ Lindje

Demografia
Popullsia 2.743 [2] banorë

Şofronea është një komunë në qarkun AradRumani. Ka një popullsi prej 2.743 banorësh dhe sipërfaqe 34,90 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Sânpaul dhe Şofronea.

Galeria[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)