Astrit Ajdareviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Astrit Ajdarević.JPG

Astrit Ajdari është një futbollist shqiptar i lindur më 17 prill 1990Prishtinë është futbollist suedez me prejardhje nga Medvegja.

Astrit Ajdari është djali i ish-futbollistit të Lirisë së Prizrenit, Agim Ajdari. I atit i tij Agimi me prejardhje është nga Kosova Lindore ( Medvegja ) . Por, ka lindur në Serbi ( Soko Banjë ) . Ai ka luajtur për ekipet e liges se parë të ish- YU, Radnicki Nishit, Spartakunte Subotices, Slobodën e Uzhicës dhe ka permbyllur karrieren e tij ne Falkenbergs FF. Ku e ka ngritur ekipin ne ligen e dyte të Suedisë. Djali i tij, Astriti ka qenë është pjesë e ekipit të U-17 te Suedisë dhe para disa vitesh ka marr shtetësinë suedeze. 2010/11 - Orebro

2009/10 - Hereford United

2008/09 - Leicester City

2007/08 - Liverpool

2006/07 - Liverpool

Astriti aktualish luam në klubin futbollistik Orebro SK të Suedisë

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]