Aust-Agder

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Aust-Agder (kthjellim).


Aust-Agder
Aust-Agder fylke
—  qark  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Sørlandet
Kryeqëndra Arendal
Kryekomunari Bjørgulv S. Lund
Statistika dhe Territori
Koordinatat 58°34′V 8°34′L / 58.567°V 8.567°L / 58.567; 8.567 (Aust-Agder)Koordinatat: 58°34′V 8°34′L / 58.567°V 8.567°L / 58.567; 8.567 (Aust-Agder)
Sipërfaqja 9.158,15 km2
Popullsia 111.227 banorë 2011
Dendësia 12,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi ISO NO-09

Aust-Agder – Vendndodhja

www.aa-f.kommune.no

Aust-Agder është një qarkrajonin SørlandetNorvegji. Qarku ka një sipërfaqe 9158.15 km² dhe popullsi 111227 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]