Dhiego Martins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dhiego Martins
Dhiego de Souza Martins.JPG
Të dhënat personale
Emri i plotëDhiego de Souza Martins
Data e lindjes (1988-08-27) 27 Gusht 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesBrazil
Gjatësia1,78 m (5 ft 10 in)
PozicioniSulmues, Sulmues i dytë
Informacionet për klubin
Klubi aktualSkënderbeu Korçë
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009Campo Mourão
2010Grêmio Maringá
2010Taquaritinga9(0)
2011Operário PR13(3)
2011–2014South China52(20)
2014–Skënderbeu Korçë13(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 31 maj 2014.
† Ndeshje (Gola).

Dhiego de Souza Martins (Shqip: Diego de Souza Martins; lindur më 27 gusht 1988) është një futbollistë brazilian i cili luan me klubin shqiptar Dhiego de Souza MartinsKategorinë Superiore. Ai mund të luajti si sulmues i mirëfilltë ose si sulmues i dytë.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

South China[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 29 dhjetor 2011, South China lajmëroi që Dhiego Martins, sëbashku me João Emir Porto Pereira dhe Yeo Jee-hoon, i ishin bashkuar klubit.[1] Ai bëri debutimin e tij me Shouth China më 4 shkurt 2012 në stadiumin Mong Kok duke shënuar dy herë dhe duke ndihmuar skuadrën për të mposhtur me shifrat 4–2 Sunray Cave JC Sun Hei.[2]

Skënderbeu[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në gusht 2014, ai pranoi të transferohej me klubin kampion në fuqi të Shqipërisë, Skënderbeu Korçë.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "省港盃首回合2:2". Steven Lo's Blog. 29 dhjetor 2011. Arkivuar nga origjinali origjinali më 9 janar 2012. Marrë më 31 janar 2015. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ "新援迪亞高建功 南華4:2挫晨曦". Ming Pao. Arkivuar nga origjinali origjinali më 1 shkurt 2014. Marrë më 5 shkurt 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]