Fatjon Sefa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fation Sefa
Të dhënat personale
Emri i plotëFation Sefa
Data e lindjes (1984-07-23) 23 Korrik 1984 (36 vjeç)
Vendi i lindjesLushnje, Shqipëri
Gjatësia1,84 m (6 ft +12 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualSkenderbeu Korçë
Numri29
Karriera në rini
2000–2002KS Lushnja
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2006KS Lushnja17(4)
2006–2007Shkumbini Peqin31(7)
2007–2008KS Lushnja26(5)
2008–2010Dinamo Tirana68(23)
2010–2011Besa Kavajë14(4)
2011–2012KS Lushnja27(6)
2012–2014Besa Kavajë50(19)
2014–Skenderbeu Korçë7(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 23 tetor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 23 tetor 2014

Fatjon Sefa (lindur më 23 korrik 1984Lushnje)[1] është një futbollist profesionist shqiptar i cili luan si sulmues për klubin shqiptar Skenderbeu KorçëKategorinë Superiore.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Football : Fatjon Sefa" (në anglisht). Football Database. Marrë më 8 mars 2015.