Kangasniemi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kangasniemi
Kangasniemen kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Kangasniemi is located in Finlanda
Kangasniemi
Kangasniemi
Vendndodhja e Kangasniemi në Finlandë

Koordinatat: 61°59.4′V 26°38.5′L / 61.9900°V 26.6417°L / 61.9900; 26.6417

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Jugore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Pekka Toivonen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,326.73[1] km2
Popullsia 5698[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1867
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.kangasniemi.fi

Kangasniemi (finlandisht: Kangasniemen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]