Puumala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Puumala
Puumalan kunta
Komunë
noform
Kanali Kukonharju
Stema_figura
Vendndodhja
Puumala is located in Finlanda
Puumala
Puumala
Vendndodhja e Puumala në Finlandë

Koordinatat: 61°31.5′V 28°11′L / 61.5250°V 28.183°L / 61.5250; 28.183

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Jugore
Provinca Finlanda Lindore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1,237.70 [1] km2
Popullsia 2,291 [2] banorë
Dendësia 2.88 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.puumala.fi


Puumala (finlandisht: Puumalan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Puumala – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale