Rantasalmi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rantasalmi
Rantasalmen kunta
Komunë
noform
Rantasalmi centre
Stema_figura
Vendndodhja
Rantasalmi is located in Finlanda
Rantasalmi
Rantasalmi
Vendndodhja e Rantasalmi në Finlandë

Koordinatat: 62°4′V 28°18′L / 62.067°V 28.300°L / 62.067; 28.300

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Jugore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Kristiina Järvenpää
Të dhëna të tjera
Themelimi 1578
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.rantasalmi.fi


Rantasalmi (finlandisht: Rantasalmen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]