Sulkava

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sulkava
Sulkavan kunta
Komunë
noform
Sulkava Church
Stema_figura
Vendndodhja
Sulkava is located in Finlanda
Sulkava
Sulkava
Vendndodhja e Sulkava në Finlandë

Koordinatat: 61°47′V 28°22′L / 61.783°V 28.367°L / 61.783; 28.367

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Jugore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Rinna Ikola-Norrbacka
Të dhëna të tjera
Themelimi 1630
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.sulkava.fi


Sulkava (finlandisht: Sulkavan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]