Pertunmaa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pertunmaa
Pertunmaan kunta
Komunë
noform
Kisha në Pertunmaa
Stema_figura
Vendndodhja
Pertunmaa is located in Finlanda
Pertunmaa
Pertunmaa
Vendndodhja e Pertunmaa në Finlandë

Koordinatat: 61°30′10″V 26°28′45″L / 61.50278°V 26.47917°L / 61.50278; 26.47917

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Jugore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Juha Torniainen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1926
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 61° 30′ 10″ Veri

26° 28′ 45″ Lindje

Faqja Zyrtare www.pertunmaa.fi


Pertunmaa (finlandisht: Pertunmaan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]