Pieksämäki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pieksämäki
Qytet
Vendndodhja
Pieksämäki is located in Finlanda
Pieksämäki
Pieksämäki

Koordinatat: 62°18′V 27°8′L / 62.300°V 27.133°L / 62.300; 27.133

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Jugore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Tapio Turunen
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Pieksämäki (finlandisht: Pieksämäen kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pieksämäki – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale