Kantoni Annot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Annot
Canton d'Annot
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Castellane
Kryeqëndra Annot
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 205 km2
Popullsia 1.845 banorë 2008
Dendësia 9 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 402

Kantoni Annot (frëngjisht: Canton d'Annot) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Annot. Ka sipërfaqe 205km2 dhe popullsi 1845 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Annot aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]