Kantoni Moustiers-Sainte-Marie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Moustiers-Sainte-Marie
Canton de Moustiers-Sainte-Marie
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Digne-les-Bains
Kryeqëndra Moustiers-Sainte-Marie
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 202,82 km2
Popullsia 1.163 banorë 2006
Dendësia 5,73 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 417

Kantoni Moustiers-Sainte-Marie (frëngjisht: Canton de Moustiers-Sainte-Marie) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Moustiers-Sainte-Marie. Ka sipërfaqe 202.82km2 dhe popullsi 1163 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Moustiers-Sainte-Marie aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]