Kantoni Saint-André-les-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-André-les-Alpes
Canton de Saint-André-les-Alpes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Castellane
Kryeqëndra Saint-André-les-Alpes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,69 km2
Popullsia 1.672 banorë 2006
Dendësia 8,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 422

Kantoni Saint-André-les-Alpes (frëngjisht: Canton de Saint-André-les-Alpes) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-André-les-Alpes. Ka sipërfaqe 192.69km2 dhe popullsi 1672 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-André-les-Alpes aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]