Kantoni La Motte-du-Caire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Motte-du-Caire
Canton de Motte-du-Caire
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Forcalquier
Kryeqëndra La Motte-du-Caire
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 255,99 km2
Popullsia 2.359 banorë 2008
Dendësia 9,22 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 416

Kantoni La Motte-du-Caire (frëngjisht: Canton de La Motte-du-Caire) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është La Motte-du-Caire. Ka sipërfaqe 255.99km2 dhe popullsi 2359 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Motte-du-Caire aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]