Kantoni Mézel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mézel
Canton de Mézel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Arrondissement Digne-les-Bains
Kryeqëndra Mézel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 209,67 km2
Popullsia 1.908 banorë 2006
Dendësia 9,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 415

Kantoni Mézel (frëngjisht: Canton de Mézel) është një kantondepartamentin Alpes-de-Haute-Provence, rajonin Provence-Alpes-Côte d'AzurFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mézel. Ka sipërfaqe 209.67km2 dhe popullsi 1908 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mézel aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]